Z derby odcházíme s hlavami nahoře

V městském derby nám bylo soupeřem vedoucí mužstvo tabulky SK Kladno, které nám na podzim uštědřilo debakl 1:6. Tentokrát se příděl očekával ještě větší, protože se hrálo na půdě SK. Ovšem skutek utek. Ale hezky popořadě.

Zápas začal podle očekávání. Domácí nás zasypali nepřesnými střelami a centry. První šance přišla po přímém kopu, který Kalouskovi vyprášil rukavice. Bohužel po následném rohu a nedůslednosti na přední tyči se domácí dostali do vedení - 1:0. Novokladenští borci se rychlého gólu domácích nezalekli a podařilo se nemožné. Rohový kop Endršta skončil na hlavě Nezbedy, který míč nasměřoval do rukavic domácího gólmana, ten si ovšem nepochopitelně plácnul míč do vlastní brány - 1:1. Tato branka nás nabudila a najednou jsme byli mnohem bojovnějším celkem. Bohužel rozhodčí nezvládl úvod utkání a viděl pouze fauly Nova. Dospělo to až k tomu, že po dalším ostrém souboji dostal Endršt červenou kartu a poslal tak tým do desíti. Domácí poté měli ještě jednu velkou šanci, když kapitán Marjánko nastřelil tyč vlastní brány. První poločas tedy skončil senzační remízou 1:1.

Do druhé půle byl úkol pro oslabené Novo jasný, pokusit se o zázrak. Nadějě hostů mohly uhasnout již v úvodu druhé půle, kdy hlavičku vytáhlého domácího útočníka vytěsnil novokladenský gólman mimo tři tyče. SK se ale dočkalo. Domácí hráč zblízka překonal hlavou Kalouska - 2:1. Zdálo se, že to je smrtící úder do řad oslabeného Nova. Jenže záhy Santler unikl domácí obraně a bezchybně zakončil - 2:2. Podceňované Novo bylo na koni. SK nás dál tlačilo, ovšem celý tým Nova táhl za jeden provaz. Obránci blokovali prudké střely, záložníci se vydávali ze všech sil, aby uhlídali běhavá křídla domácích a osamocený Kejmar na hrotu bojoval o každý balón. Co prošlo, pohlídal náš gólman. Fotbalový bůh při nás bohužel nestál až do konce. SK se přece jenom dočkalo. Domácí hráč zblízka napálil míč, který ještě obětaví obránci vykopli z brány, dorážející hráč se už bohužel nemýlil - 3:2. SK už další branku nepřidalo, ale i tak utkání po nepřesvědčivém výkonu vyhrálo. Narozdíl Novo si vysloužilo respekt a uznání.

SK Kladno - Novo Kladno  3:2  (1:1)

Branky: Nezbeda, Santler