V kladenském derby jsme porazili Kablovku

V prvním kole zavítala na naše hřiště Kablovka. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, hrálo se pouze mezi vápny. Hra byla plná tvrdých střetů. Naše mužstvo bylo přeci jen postupem času aktivnější a dostávalo se do vápna soupeře. Bohužel všechny pokusy končily buď vedle nebo v rukavicích hostujícího gólmana. První branka sezony ale přeci jen přišla. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Rössler a zařídil Novu vedení. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro Novo.

Začátek druhé půle byl stejný jako první poločas. Žádné velké šance k vidění nebyly. Po jednom střetu v našem vápně se hosté tak vehemntně dožadovali pokutového kopu, že zapomněli na zadní vrátka a po brejku jsme si vymodlili penaltu my. K té se postavil mistr této disciplíny Šromovský a s přehledem nás poslal do dvoubrankového vedení. Po této brance se řítil sám na brankáře hostí Kovařík, který byl stažen, ale rozhodčí si na další penaltu netroufl. Kablovka nás poté zatlačila a vypracovala si největší šanci zápasu, ale Frolík snížení nedopustil. V závěru nám docházely síly, ale Kablovka se kromě menšího tlaku už na nic nezmohla. Z utkání si tedy zaslouženě odnášíme 3 body.

Novo Kladno - Kablo Kročehlavy  2:0  (1:0)

Branky: Rössler, Šromovský