Starší dorost vyválčil veledůležité 3 body

Záchranářská bitva začala velmi opatrně. Oba celky se do ničeho nepouštěly. Naše mužstvo si časem vytvořilo územní převahu a začalo ohrožovat hostující branku. Ovšem vytáhlý gólman hostí chytal bezchybně. Hrozili i hosté, převážně z centrovaných míčů. Po jednom z nich se po tvrdém střetu hostujícího hráče a našeho gólmana, který míč vyboxoval jen před sebe, míč odrazil k Halamovi. Ten ho nešťastně poslal na příč brány, kde ho Frýdl vrátil rovněž nešťastně zase zpátky a hostující hráč už měl jednoduchou úlohu - 0:1. Poločas ukončila Santlerova střela, kterou pokryl hostující gólman.

Do druhé půle jsme nastoupili s dvěmi změnami. S Kříčkem přišla do zálohy bojovnost. Hra se přelévala ze strany na stranu. Poté Santler vletěl neohroženě do vápna hostí, kde byl sražen. Následný pokutový kop proměnil Endršt - 1:1. Potom měly Poděbrady dvě velké šance, ale Kalousek napravil své malé zaváhání, které předcházelo první brance. Nedáš - dostaneš. Do odraženého míče se opřel stoper Marjánko a jako správný kapitán zachránil potápějící se loď - 2:1. Výhru novokladenských borců potvrdil ještě Kříček, když tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Touto výhrou se naše mužstvo teoreticky zachránilo, ale ve hře je stále ještě 12 bodů a stát se může cokoliv.

Novo Kladno - Poděbrady  3:1  (0:1)

Branky: Enrdšt z pen., Marjánko, Kříček