Nešťastné odpoledne červenobílých barev

O víkendu bylo k vidění očekávané derby s rivalem ze sousedství - kladenským Slovanem. Bohužel k velmi důležitému momentu došlo již před utkáním, kdyš Fišera nebyl zapsán na soupisku pro utkání a Novo muselo nastoupit do druhé půle o desíti. Ale hezky popořadě.

Zápas byl z obou stran opatrný, ale bojovalo se o každý balon. Bohužel první velká šance utkání přinesla branku. Bývalý dlouholetý hráč Nova, mladík Mareška, dostal ve vápně příliš mnoho místa a překonal bezmocného Frolíka. Do šaten se tedy šlo za překvapivého stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme kvůli výše zmiňované administrativní chybě nastoupili v 10 hráčích. Na hře to ale nebylo vidět a Novo se dočkalo zaslouženého vyrovnání Kovaříkem, který konečně chytil střeleckou formu - 1:1. Slovan měl potom několik brejků, šance si tvořilo i Novo, zápas se musel početné divácké kulise líbit. Bohužel po chybě Sikory běžel sám na gólmana domácí Pařízek a Slovan opět vedl - 2:1. Po této brance stoupli emoce u obou mužstev na maximum a začali se dít věci. Nejdříve se vykartoval Packa, který se nechal rozhodit nesprávným verdiktem často chybujících rozhodčích. Potom došlo k menší potyčce a vyloučeni byli jak domácí Machač, tak novokladenský buldok Střeska. Zápas se tedy dohrával v poměru hráčů 10:8. Novo i v tomto počtu soupeře zatlačilo a ten se musel o výsledek bát do posledních minut. Slovan ale Pařízkem opět pronikl do již otevřené defenzívy a uštědrřil Novu smrtící úder 3:1. Branek mohlo padnou o mnoho více, ale zápasu přispěli i výborní gólmani, především novokladenský Frolík se činil. Ale ani to nebyl konec bláznivého zápasu. Na hřiště vběhl pes jedné z fanynek a namířil si to přímo k míči, který si už sebrat nenechal. Rozhodčí tedy zápas ukončil a Novo tato ztráta může ještě hodně mrzet.

Slovan Kladno - Novo Kladno  3:1  (1:0)

Branky: Kovařík