Kladenské derby se divákům muselo líbit

Do zápasu jsme vlétli po hlavě a po Střeskově dlouhatánském autovém vhazování dotlačil míč do sítě Kovařík - 0:1. Hra byla plná nepřesností. Bohužel dozadu jsme byli nejistí a domácí to potrestali vyrovnávací brankou - 1:1. Po další chybě Sparta udeřila znovu a obrátila skóre na 2:1. Velkou šanci poté promarnil L. Frolík, který sám před brankářem hledal ještě parťáka z útoku Kovaříka, ale přihrávka byla nepřesná. Stejní hráči se chvíli poté objevili v totožné situaci, akorát role měli opačné. Kovařík přehodil gólmana a míč pomalu směřující do brány doběhl Frolík a vyrovnal skóre na 2:2. Potom bohužel zaúřadoval pomezní spolu s hlavním rozhodčím. První z nich neodmával do očí bijící ofsajd a druhý po následném střetu v našem vápně odpískal pokutový kop. Domácí hráč penaltu proměnil a poslal Spartu opět do vedení - 3:2.

Druhý poločas byl plný strkanicí a špatných výroků hlavního rozhodčího. Po dalším střetu v našem vápně odpískal lehkomyslně další penaltu, jenže J. Frolík penaltu zneškodnil. Naštěstí pro nás jsme stejnou příležitost dostali také my, jenže jindy neomylný Šromovský zklamal a tak jeho dílo musel dokonat dobíhající bojovník Střeska a začínalo se odznova - 3:3. Pár minut po této brance ovšem neudržel nervy na uzdě Kovařík a byl poslán do sprch. Sparta nás zatlačila, ale žádnou velkou šanci si nevytvořila. V závěru utkání unikl obraně domácích L. Frolík a nekompromisně zavěsil - 3:4. Sparta nás v závěru zatlačila, ale obrana už byla pozorná. Zápas tedy skončil cennou výhrou na hřišti soupeře 3:4.

Sparta Kladno - Novo Kladno  3:4  (3:2)

Branky: L. Frolík 2, Kovařík, Střeska