Debakl v Libušíně oslavy titulu nepokazil

Zakončit sezónu vítězstvím nad zachraňujícím se Libušínem a zamezit tak spekulacím, že zápas Novo pustilo, to byl hlavní úkol pro tento zápas. Na těžce podmáčeném terénu jsme se překvapivě snažili kombinovat přihrávkami po zemi. Vytvořili jsme si slibné šance, ale domácí gólman překonával sám sebe. Především Kříček na něm několikrát pohořel. Kovařík zase prohrál souboj s obrovskou louží, která mu nedovolila vystřelit. Libušín hrál na brejky a do poločasu se mu podařilo dva z nich využít, když zblízka prostřelil v rychlém sledu Kalouska, který po domluvě s trenérem nastoupil po 7 měsíční pauze zaviněné zraněním do prvního poločasu. K druhému už nastoupil Frolík.

Druhá půle se podobala té první. Novo se snažilo obstřelovat domácí branku, ale dvakrát udeřili opět domácí. Největší touha něco s výsledkem udělat byla vidět na Burešovi, který se za každou cenu snažil překonat domácího gólmana, ale ani jemu se to nepovedlo. Zápas tedy skončil jasnou výhrou domácích 4:0. Tento zápas je jen malou černou kaňkou v jinak velmi vydařené sezóně.

Libušín - Novo Kladno  4:0  (2:0)

Branky: -

___________________________________________________________

...a je to tady! Novo po 6 letech postupuje!

Novo neponechalo nic náhodě a začalo Pchery přehrávat již od prvních minut. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Spící kanonýr Bureš se dostal k míči v šestnáctce hostů a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Pojistil si tak první místo v novokladenské tabulce střelců. Zazlobily i Pchery ze standartních situací. Novo mělo ještě do konce poločasu velké množství šancí, ale stav se už nezměnil.

Druhá půle už byla jen v režii domácích. A novokladenští se opět dočkali, když Kříček tečovanou ranou napálil míč rovnou do sítě hostů - 2:0. Svůj gól navíc oslavil tanečkem u rohového praporku, který fanoušci přirovnali k sambě. Jediný komu se tento počin nelíbil, byl hlavní rozhodčí a střelce branky odměnil žlutou kartou. Do konce zápasu chybělo několik minut, když se nad stadionem Nova začala stahovat mračna. Ve vzduchu byl cítit déšť, ale předevšim postupové napětí. Na hřiště poté vtrhl hurikán jménem Veinar, který nejprve nastřelil břevno a poté dal i gól, který ovšem padl z ofsajdu. Do konce zápasu se už nic zajímavého neudálo a novokladenští si tak mohli vychutnat postupovou radost. Mistři okresního přeboru 2010/2011!!!

Novo Kladno - Pchery  2:0  (1:0)

Branky: Bureš, Kříček

____________________________________________________________

K postupu schází poslední krok!

Víkendové kolo mnoho napovědělo v boji o první příčku. V sobotu Stochov opět zaváhal, tentokrát na půdě nepříjemného soupeře z Družce. Novokladenští borci ke svému utkání nastoupili až v neděli podvečer, takže o zaváhání svého soka moc dobře věděli. Po náročném utkání jsme si odvezli bod za remízu 0:0. Někdo to může brát jako ztrátu, ale v konečném součtu může tenhle vybojovaný bod hrát rozhodující roli. Novo má totiž náskok 3 bodů a zbývají už jen dvě kola. Navíc máme se Stochovem jednoznačně lepší vzájemnou bilanci. K vytouženému postupu nám tak stačí porazit v příštím kole Pchery. Ale jak všichni víme, poslední krok je vždy nejtěžší!

_________________________________________________________

Novo se opět osamostatnilo na špici!

Jako první bych se chtěl omluvit všem navštěvníkům novokladenských stránek. Statistiky byly aktualizovány a od dnešního zápasu budou opět i reportáže ze všech utkání a dění v klubu.

Po včerejším zaváhání konkurenta o postup Novo vycítilo šanci a dnešní derby se Slovanem jsme zvládli na výbornou. Hra byla z obou stran opatrná, mírnou převahu ale mělo Novo. Sousedé ze Slovanu si jako první vypracovali obrovskou šanci, když nastřelili tyč a následnou dorážku odvracel jeden z domácích obránců. Nakonec to bylo ale Novo, které se mohlo radovat. Rychlík Bureš naservíroval Fišerovi a ten nemohl zblízka nedat - 1:0.

Druhá půle se odehrávala v podobném duchu. Vše ale jistila dobře hrající obrana ve spolupráci s bezchybně chytajícím Frolíkem. V závěru utkání přišla pojistka z kopačky Sikory, který proměnil pokutový kop. Závěr utkání byl opět vyhrocený, díky Slovanistům, kteří těžce nesli porážku. Novo si tedy zaslouženě připsalo 3 body a opět s náskokem vévodí tabulce.

Novo Kladno - Slovan Kladno  2:0  (1:0)

Branky: Fišera, Sikora z pen.

_______________________________________________________________

Vydřená výhra v derby

Po zimní pauze čekalo novoměstské borce derby na rozlehlém hřišti Kabla Kročehlavy. Zápas již od začátku doprovázely nepřesné přihrávky, ale bojovnost u obou týmů byla stoprocentní. Vedení se ujalo Novo, když Bureš nadvakrát zakončil svůj brejk a načal tak druhou desítku svých zářezů - 0:1. V prvním poločase byly k vidění jen nepřesné pokusy.

Nad druhou půlí převzala kontrolu Kablovka. Byla u míče více a začala si vypracovávat obrovské šance. Byl ji kvůli ofsajdu neuznán gól a další šance pochytal bezchybný Frolík, který mužstvo několikrát fantasticky podržel. V závěru mělo i Novo velkou příležitost, když se Bureš řítil sám na gólmana. Domácí obránce ho poslal k zemi, ale rozhodčí zůstal klidný. Ovšem to by nebyl paličák Bureš, aby to nechal jen tak. Za oplácení vyfasoval zbytečnou červenou kartu. Oslabené Novo se ale v posledních minutách ubránilo několika standartkám domácích a odváží si veledůležité 3 body.

Situace na čele tabulky se téměř nezměnila. Novo i Stochov zůstali na svém. Ovšem Hrdlív po prohře v Libušíně začíná ztrácet kontakt se špicí.

Kablo Kročehlavy - Novoměstký Kladno  0:1  (0:1)

Branky: Bureš

Novo se účastní zimní ligy

Rozpis utkání:

8.1.11 Novo - Velká Dobrá  2:5  (1:2)

Branky: Fišera, Sikora

15.1.11 Novo - Kablo Kročehlavy  4:3  (2:1)

Hráčem podzimu zvolen Bureš

Hráčem podzimu byl samotnými hráči, ale i fanoušky zvolen nejlepší střelec týmu Martin Bureš. O druhé místo se se stejným počtem hlasů podělili špílmachr Šromovský a rychlík Kovařík.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok !

Další rok za námi a tentokrát rok velice úspěšný. Mezi nejdůležitější události se řadí minulá sezóna staršího dorostu, který obsadil 8. místo a v naprosté pohodě udržel soutěž. Ročník 91 tedy odešel v nejlepším. Potom tu máme spanilou podzimní jízdu A-mužstva, kterému po podzimu patří 1. příčka. Věřme, že rok 2011 bude pro červenobílé borce minimálně stejně úspěšný.

Fotbalový oddíl TJ Novoměstský Kladno přeje všem fanynkám a přiznivcům Veselé a bohaté Vánoce a Štastný Nový rok !

_____________________________________________________________

Anketa o nejlepšího hráče podzimu

Hlasujte o nejlepšího hráče podzimní části soutěže. Klíčem k nominaci bylo dostatek odehraných zápasů a samozřejmně dobré výkony. Uzávěrka ankety je 31. prosince 2010.

____________________________________________________

Shrnutí mistrovské podzimní sezony

Pomalu se blíží zahájení zimní přípravy a tak je čas na rekapitulaci. Podzimní sezona byla velice úspěšná. Začátek sice nebyl stoprocentní, ale Novo se po pár kolech dostalo do vedení. Jenže pár zaváhání ke konci podzimu sesadilo Novo z trůnu. Ovšem dobrý finiš a hlavně zaváhaní přímých konkurentů vystřelilo červenobílé borce opět na první příčku tabulky. Postup máme tedy ve svých rukou. Jaro bude ale hodně těžké. Zlobit bude především našlápnutý Stochov.

Novo podzimním mistrem díky výhře nad Libušínem

Už od začátku utkání vzalo Novo režii zápasu do svých rukou. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po výborném centru Rösslera se k míči dostal jeden z nejmenších hráčů na hřišti Kovařík a hlavou zařídil Novu vedení. O chvíli později mohl náskok zvýšit Bureš, ovšem novokladenský kanonýr zklamal a penaltu poslal mimo soupeřovu branku. Zbytek poločasu žádně velké šance nepřinesl.

Druhá půle byla ve znamení drtivého držení míče na kopačkách domácích. Do velké šance se dostal Frýdl, jeho skvělá rána skončila těsne nad. V téměř totožné příležitosti se objevil smolař zápasu Bureš, jeho pokus skončil pro změnu na břevně. Do třetice všeho špatného se k míči dostal špílmachr Šromovský, ale jeho dělovka skončila bohužel na tyči hostující brány. Novo jako by přestalo hrát a Libušín pomalu vystrkoval růžky. Všechno ale utla dvojka Šromovský - Bureš. První jmenovaný vyslal přihrávku za obranu a Bureš se konečně prosadil - 2:0. Tímto výsledkem zápas i skončil. Novo tedy v tabulce předběhlo první Hrdlív a po sobotě druhý Stochov a až do jara se může vyhřívat na první příčce tabulky.

Novo Kladno - Libušín  2:0  (1:0)

Branky: Kovařík, Bureš

______________________________________________________________

Novo po odmlce opět řádilo

Zápas začal pro naše barvy bohužel hodně špatně, když Slaný využilo první příležitosti a doslova doplácalo míč za brankovou čáru - 0:1. V zápětí jsme ale vyrovnali Kovaříkem, který hlavou překonal hostujícího gólmana - 1:1. Potom se rozjela mašina jménem Bureš. Do poločasu jeden gól vstřelil a dvakrát rozechvěl konstrukci hostující brány. O pozornost si potom řekl L. Frolík, který nepříjemnou ranou překonal slánského gólmana - 3:1.

Druhý poločas příliš šancí nepřinesl. Fotbal se hrál ale pohledný. Branky  přeci jenom přišly. Bureš si došel pro penaltu, kterou vzápětí svou klasickou pumelicí proměnil - 4:1. V úplném závěru ještě Slaný zápas zkorigovalo krásnou, Kozákovou dobře umístěnou, ranou z přímého kopu na konečný stav 4:2.

Novo Kladno - SK Slaný B  4:2

Branky: Bureš 2, Kovařík, L.Frolík